Info:

Normální hráč má 10 životů a útočí 0,5 srdíčka. Dřevěný nebo Zlatý meč ubírá 2 srdíčka, Kamenný 2,5 , Železný 3 srdce a Dia- 3,5. Sekery vždy o 0,5 srdíčka méně, Krumpáče o 1 celé srdíčko méně než meče a Lopaty o 1,5.

Mob1.png

 

Mobové

Přátelští:

Přátelští mobové vás chrání před napadením od jiných mobů např: zombie,kostlivec či pavouk; nebo vám je sami pomáhají zabít.

 

Pes (ochočený vlk)

Lze ho získat když dáte kost vlkovi a on se promění v psa. Má 10 životů a útočí 2. Dropuje 1-3 XP. Dají se rozmnožovat pomocí masa.

Wolf (Tamed).png

 

Kočka (ochočený ocelot)

Lze ji získat když dáte rybu ocelotovi a ona se promění v kočku. Rozmnožují se pomocí ryb. Jsou tři druhy koček. Mají 5 životů a schopnost odhánět Creepery. Dropují 1-3 XP. Jedna menší nevýhoda je, že kočky si sedají na vaše truhly, pece a postele :D 

Cats.gif

 

Snow Golem

Lze ho postavit dvěma sněhovými bloky nad sebou a jednou dýní na nich. Má ale pouze jen 3 životy, normálním mobům neubírá koulemi nic, ale Blazovi ubírá 1,5 a Ender Dragonovi 0,5 životu. Dropuje 0-15 sněhových koulí, ale taky za sebou nechává cestičku sněhu.

Snow Golem.png

 

Neutrální:

Neutrální mobové vám nijak neubližují, ale když je zabijíte utíkají. Všichni kromě chobotnice, vesničana a netopýra se dají rozmnožovat pomocí obilí. Dropují vždy 1-3 XP (kromě vesničana, který nedropuje nic).

 

Netopýr

Netopýři se spawní v jeskyních, mají 3 životy, ve dne jsou většinou pověšení vzůru-nohama (pokud je nevyplašíte), ale v noci začnou všude lítat. Zatím nedropuje ani XP.

Bat.png

 

Prase

Prasátka mají 5 životů a když umřou, dropnou 1-3 masa (když uhoří dropnou 1-3 opečená masa). Můžete je osedlat a ovládat mrkví !!!

Pig.png Pig Saddle.png

 

Ovce

Mají 4 životy. Dropují 1 vlnu když umřou a nebo je můžete ostříhat nůžkami a dropnou 1-3 vlny. Když snědí vysokou trávu nebo trávu na bloku hlíny (grass blok) můžou si svou vlnu obnovit. V přírodě se objevují buť bílé, hnědé, světle nebo tmavě šedé, nebo hodně vzácně ružové. Taky je můžete obarvovat všemi možnými barvami.

Sheep.pngSheep (Sheared).png

 

Kráva

Mají 5 životů a dropují 0-2 kůže a 1-3 masa (když uhoří tak opečeného). Můžete je podojit pomocí kyblíku.

Cow.png

 

Slepice

Má 2 srdíčka a dropuje 0-2 peříčka a jedno maso (když uhoří tak opečené). Slepice každých 5-10 minut dropne také vajíčko. Umí také mávat křídly takže dokáže pomalu padat a tím si nezpůsobit žádné zranění.

Chicken.png

 

Mooshroom (kráva nakažená houbovou nemocí)

Má stejné vlastnosti jako normální kráva s tím že když jí ostříháte, dostanete 2-5 muchomůrek a promění v normální krávu. Když jí podojíte pomocí misky tak se vám naplní polívkou. Spawnují se pouze v houbovém biomu.

Mooshroom.png

 

Ocelot

Má 5 životů. Spawnuje se pouze v džungli a je hrozně plachý. Když vidí slepici, rychle jí zakousne. Creepeři se ho ale bojí.

Ocelot.png

 

Chobotnice (Squid)

Má 5 životů a dropuje 1-3 inkousty.

Squid.png

 

Vesničan

Vesničani mají 10 životů, ale nedropují ani XP. Jsou trochu chytřejší než normální zvířata : v noci se schovávají v domě a utíkají před zombíky. Můžete s nimi také vyměňovat věci pomocí Emeraldů.

Villagers.gif

 

Iron Golem

Tento mob se rodí s 50 životy ve vesničkách nebo ho můžete postavit a hned začne zabíjet agresivní moby. Staví se podle obrázku. Útočí od 3,5 do 10,5 srdíček a dropují 3-5 železných cihliček a 0-2 růže, které může nosit i v ruce. Je veliký 3 bloky na výšku a 2 na šířku.

Village Golem.png 

 

Vyprovokovatelní mobové :

Utočí pouze když na ně zaútočíte (vlk nebo zombie pigman) a nebo když se ně koukáte (enderman).

 

Vlk

Spawnuje se pouze v zimních biomech se základnímy 4 životy. Útočí 1 a když jsou poblíž nějací jiní vlci tak mu pomohou. Dropuje 1-3 XP.

Wolf (Wild).png  Wolf (Aggressive).png

 

Zombie Pigman

Příšera objevující se v pekle poměrně často. Mají 10 životů, 1 bod ochrany a dropuje 0-1 rotten flesh, 0-1 gold nugget a 5 XP. Jako Rare Drop z něj může vypadnout zlatý meč (může být i enchantovaný), zlatá cihla nebo zlatá helma. Ubírá ne Easy 1,5 srdce, na Normal 2,5 a na Hard 3,5.

Zombie Pigman.png

 

Enderman

Mob objevující se vzácněji, dokáže krást bloky a teleportovat se a po zabití tohoto silného moba se 20 životy dostanete 0-1 Enderperlu a 5 XP. Ubírá na Easy 2, na Normal 3,5 a na Hard 5.

Enderman.png

 

Agresivní mobové :

Tito mobové po vás jdou hned jak vás uvidí (na 16 bloků daleko a Ghast na 100 bloků). Rodí se pouze ve tmě (v místech se světlem 7 a míň). Dropují 5 XP, ale Blaze 10 XP a Slime a Magma Cube také jinak.

 

Čarodejnice

Vypadá trochu jako vesničan, ale má fialové oči, velký klobouk, fialový oblek a hýbající se nos s malou bradavicí. Má 13 životů (ale může se také regenerovat), hází po vás potiony (Poison, Weakness, Instant Damage nebo Slowness) proti kterým je pro jistotu imunní a sama může nějaké vypít (Regeneration, Swiftness, Fire Resistance), které málokdy dropne. Zatím se nikde nespawní. Její normální dropy jsou trochu složitější : 0-6 lahviček, 0-6 Glowstone dust, 0-6 Gunpowderu, 0-6 Redstonu, 0-6 pavoučích očí, 0-6 klacíků, 0-6 cukru nebo 0-6 lahviček s vodou + 5 XP.

WitchGrass.png

 

Wither Skeleton

Černý kostlivec, který né moc hojně obývá Nether. Má 10 životů, nosí meč (který má i jako RARE DROP) a útočí na Easy 2,5 srdíčka, na Normal 4 a ještě z vás začne vysávat životy a na Hard ubírá 6 + vysávání životů, ale dropuje 0-2 kosti, 0-2 uhlí a 5 XP. Jako RARE DROP má i svojí lebku, kterou můžete využít na postavení Withera.

Wither Skeleton.png

 

Zombie Villager

Je stejně silný jako Zombie, akorát vypadá jinak. Vznikne když Zombie nakazí Villagera. Buť ho můžete zabít nebo proměnit zpět ve vesničana, tím že na něj hodíte Potion of Weakness a dáte mu zlaté jablíčko.

Zombie Villager.png

 

Zombie

Má 10 životů, 1 bod ochrany a útočí na Easy 1,5 srdce, na Normal 2 a na Hard 3. Dropuje 0-2 zombie masa. Může dropnout i železnou cihličku, meč, lopatu nebo helmu. Na Hard můžou zombíci dokonce rozbíjet dřevěné dveře a s oblibou zabíjejí vesničany. Když ale vyjde slunce, shoří (pokud nenajdou rychle vodu).

Zombie.png

 

Kostlivec (Skeleton)

Má 10 životů, dává si odstup a střílí svým lukem. Jeho šípy ubírají na Easy 1 život, na Normal 1,5 nebo 2 a na Hard 2-3 životů. Můžou střílet i z vnitřku dveří, ale když občas střelí nějakého zlého moba, tak spolu začnou bojovat. Dropuje 0-2 šípy, 0-2 kosti a navíc může dropnout i Luk (hodně vzácně i enchantovaný). Na slunci může uhořet když se neschová do stínu nebo vody.

Skeleton.png

 

Pavouk

Je sice agresivní, ale na světle si vás může přestat všímat. Má 8 životů, útočí normálně 1, ale na Hard 1,5 životy. Umí lízt po stěnách a dropuje 0-2 stringy (vlákna) a 0-1 pavoučí oko (ale pouze když ho zabije hráč). Pavouk má 1% šanci, že se mu na hřbetě narodí kostlivec a vznikne Spider Jockey (oba dva moby ale musíte zabít zvlášť).

Spider.png

 

Cave Spider ( jeskynní pavouk )

Se svými 6 životy se rodí pouze ve spawnerech v opuštěných dolech. Jsou malincí a navíc umí rychleji procházet pavučiny (Cobweb). Ubírá na Easy a Normal 1, na Hard 1,5 , ale je taky otrávený. Na Normal vám jed ubere 2 srdíčka za 7 vteřin a na Hard jed ubírá 5 životů za 15 vteřin. Umí lízt po stěnách a dropuje 0-2 stringy (vlákna) a 0-1 pavoučí oko (ale pouze když ho zabije hráč).

Blue Spider 2.png

 

Creeper

Pravděpodobně nejznámější mob v minecraftu. Má 10 životů, neumí ubírat životy, ale umí bouchnout a tím může ubrat až 24,5 srdíčka. Když do Creepera udeří blesk, vznikne Charged Creeper, který dělá 3x větší exploze (může ubrat až 48,5 životů). Bojí se koček a Ocelotů. Dropuje 0-2 gunpowdery (střelný prach) a když mu poslední ránu zasadí Skeleton svým šípem, dropne i CéDéčko.

Creeper.png

 

Blaze

Má 10 životů, umí lítat a je imunní proti ohni, ale ubírá mu voda nebo sněžení. Rodí se ve spawneru (můžou se narodit až 4 najednou) v Nether Fortressech nebo málokdy někde jinde v pekle. Můžou ubrat na Easy 2, na Normal 3 a na Hard 4,5. Jeho další schopností je házení ohnivých koulí, které vás zapálí a navíc uberou na Easy 1,5 , na Normal 2,5 a na Hard 3,5 života. Dropuje 0-1 Blaze rod (pouze když ho zabije hráč).

Blaze.png

 

Ghast

Je to obří duch lítající v pekle, imunní proti ohni, plivající ohnivé explodující koule, které můžou ubrat až 8,5 srdíčka. Dropuje 0-2 Gunpowdery a 0-1 Ghastovu slzu.

Ghast.png

 

Silverfish (ryběnka)

Malý červík, který se může schovávat do kamene, Cobblu nebo Stonebricku. Když jednoho najdete a začnete ho bochat, kolem se občas zrodí další a když na jednoho hodíte Potion of Poison, tak se jich spawne opravdu hodně !!! U portálu do Endu je jejich spawner. Má 4 životy a ubírá 0,5.

Silverfish.png

 

Slime

Spawnují se pod 40. úrovní jen na speciálních místech, mají 3 různé velikosti a můžou vás vidět i přes bloky.

Big - 8 životů, útočí 2 a dropuje 4 XP a 2-4 Small Slimy

Small - 2 životy, útočí 1 a dropuje 2 XP a 2-4 Tiny Slimy

Tiny - 0,5 života, jen vás posouvá a dropuje 1 XP a 0-2 Slimebally

Slime.pngSlime.pngSlime.png

Speciální Slime Chunky se dají najít pouze pomocí rovnice, kterou usnadňuje tato stránka : Zadáte seed a polohu a najde vám to Slime Chunky v okolí. https://extension.ws/minecraft/slimes.html !!!

 

Magma Cube

Je to Slime, akorát v pekle. Spawní se vzácně a když skáče, natahuje se jako pružina.

Big - 8 životů, má 6 bodů ochrany, útočí 3, dropuje 4 XP, 0-1 Magma Cream a 2-4 Small Slimy

Small - 2 životy, má 3 body ochrany, útočí 2, dropuje 2 XP, 0-1 Magma Cream a 2-4 Tiny Slimy

Tiny - 0,5 života, má 1,5 bodu ochrany, útočí 1,5 a dropuje 1 XP

Magma Cube.pngMagma Cube.pngMagma Cube.png

 

Bosové

Ender Dragon

Spawne se v ENDu, má 100 životů, Ender krystaly mu doplňují životy a útočí 5. Když umře objeví se portál do normálního světa a 20 000 XP.

EnderdragonFlying.gif

 

Wither

Lze ho spawnout když postavíte Soul Sand do T a na to dáte 3 Wither Skeleton lebky. Má 150 životů, ubírá na Easy 1,5 , na Normal 3 a na Hard 4. Když mu uberete polovinu životů, vytvoří si Wither Armor, který ho chrání před šípy. Také hází lebky ( Wither skull ) buď na vás a nebo na všechny k vám neutrální, přátelské moby, vlky, Ocleoty a agresivní moby kromě zombíka, kostlivce, Zombie Pigmana, Wither kostlivce a jiného Withera. Wither Skull vybouchne a Wither z vás začne sát životy + když se vás dotkne na Normal nebo na Hard začne je z vás vysávat ještě 2x rychleji. Dropuje Nether Star (hvězdu) a 20 XP.

Wither.png

 

Gigant

Mob, který jde spawnout pouze pomocí programů. Je to obří zombík, který má 50 životů a útočí 8,5 srdíčka.

 

-filipsperl-